САД ја обвинија Северна Кореја за кибернетичкиот напад WannaCry

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп јавно ја обвини Северна Кореја за кибернетичкиот напад WannaCry, кој годинава парализираше илјадници болници, банки, образовни и институции...

19 декември, 2017 @ 11:16 часот