68 загинати во немири и пожар во полициска станица во Венецуела

Вкупно 68 лица загинаа во немири и пожар кои избувнале во келиите на полициска станица во централниот венецуелски град Валенсија. Обвинителот  Тарек Вилијам Сааб на Twitter напиша дека министерството...

29 март, 2018 @ 9:08 часот