Вардарци имаат серија од 65 натпревари дома без пораз

Со денешната победа над екипата на ФК Работнички, вардарци ја продолжија низата на цели 65 натпревари без пораз во домашното првенство на свој терен. Тоа е рекорд од сите европски тимови, односно најдолга...

13 декември, 2017 @ 20:00 часот