Милошоски: Ќе присуствувам на утрешниот протест, барањето за менување на Уставот е мешање во внатрешните работи

Антонио Милошоски, поранешниот министер за надворешни работи и сегашен пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на протестниот марш за одбрана на името кој е закажан за утре во 18 часот пред...

26 февруари, 2018 @ 22:28 часот

Македонската дијаспора од Канада ќе ги покрие трошоците за протестот за одбрана на името

Македонската дијаспора од Канада ќе ги покрие трошоците за автобусите и озвучувањето на протестот за одбрана на името Македонија, кој е закажан за вторник, 27 февруари, пред ЕУ Инфо центарот во Скопје,...

24 февруари, 2018 @ 23:05 часот