Петмина од обвинетите за 27ми април повторно приведени

Пет лица обвинети за насилствата во Собранието на Македонија на 27 април минатата година, ноќеска повторно се приведени и пренесени во Истражниот затвор Скопје, по налог на Кривичниот суд, потврдуваат...

28 март, 2018 @ 8:40 часот

Врховниот суд утре ќе ги објави одлуките за осомничените од 27-ми април

Одлуките за притворите на пратениците и другите осомничени за настаните на 27 април најверојатно ќе бидат објавени утре, информираат од Врховниот суд. Роковите за донесување решение по жалбите на притворените...

25 март, 2018 @ 18:17 часот

Врховниот суд ќе одлучува за притворот на осомничените за случувањата од 27-ми април

Денеска кривичниот совет на Врховниот суд на јавни седници ќе ги разгледува жалбите за притворите на осомничените од настаните на 27 април. Врховниот суд ќе одлучува за притворот на пратениците Kрсто...

20 март, 2018 @ 9:15 часот