Шампионскиот болид на Шумахер од 2001 продаден за 7,5 милиони долари

Болидот „Ферари Ф2001“ на славниот Ф1 возач Михаел Шумахер е продаден на аукција за 7,5 милиони долари, објави аукциската куќа Сотбис. Настанот се случил во Њујорк како дел од вечерна аукција за современо...

17 ноември, 2017 @ 13:55 часот