Рочиштето за „Таргет-Тврдина“ одложено за 19 јуни, ќе се чека екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Судското рочиште за случајот „Таргет-Тврдина“ во кој се обвинети поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, поранешниот шеф на кабинетот...

15 мај, 2018 @ 12:08 часот