Могерини на 19-ти април ќе се обрати во македонското Собрание

Високата преставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини, во рамките на нејзината посета следната недела со еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес...

12 април, 2018 @ 14:19 часот