Судењето за нападот на пратеникот Села продолжува на 16 април

Судењето на обвинетите за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села, што се случи на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија ќе продолжи на 16 април, пренесе МИА. На денешното...

10 април, 2018 @ 18:13 часот