Џорџ Буш постариот пуштен од болницата каде помина 13 дена

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш постариот (93) е пуштен од болницата во Хјустон, каде помина 13 дена лекувајќи се од инфекција, соопшти семејниот портпарол Џим Мекгрет, пренесува АП. Тој...

5 мај, 2018 @ 12:19 часот