13-годишник од Кавадарци возејќи југо удрил во бетонски ѕид

Во текот на вчерашниот ден на регионалниот пат Мавровска крстосница кон Дебар, 13-годишен малолетник од Кавадарци управувајќи автомобил „југо“ со охридски регистарски ознаки и прикачена лесна приколка...

11 мај, 2018 @ 10:51 часот