Олимпик Марсеј ќе игра европско полуфинале по 13 годишен „пост“

Олимпик Марсеј на „Велодром“ го совлада Лајпциг со 5:2 во реванш натпреварот од четвртфиналната фаза во Лига Европа. На првиот натпревар во Германија, домаќините победија со 1:0. На возбудливиот натпревар...

13 април, 2018 @ 10:17 часот