Белата куќа ја потврди средбата на Трамп и Ким за 12 јуни

Првата средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ќе се одржи на 12 јуни во девет часот во Сингапур, соопшти Белата куќа. „Нашиот тим во Сингапур завршува...

5 јуни, 2018 @ 12:02 часот