Надал стигна до својата 11-та титула на Ролан Гарос

Рафаел Надал уште еднаш покажа дека е неприкосновен на земја, Шпанецот попладнево со 3-0 во сетови го победи Доминик Тим за 11. титула во Париз. Доминик Тим го победи Рафаел Надал минатиот месец во Мадрид,...

10 јуни, 2018 @ 19:55 часот