Ериксен ќе премине во Реал Мадрид за 100 милиони евра

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен најверојатно по Светското првенство ќе го напушти Тотенхем. Еден од клучните фудбалери на Тотенхем, во изминатите три сезони и лидер на данската репрезентација,...

11 јуни, 2018 @ 12:46 часот

100 милиони евра од Европската инвестициска банка за финасирање на мали и средни претпријатија

Владата ќе обезбеди нови 100 милиони евра од Европската инвестициска банка за финансирање на мали и средни претпријатија. „На денешната владина седница е разгледана и усвоена информацијата во врска...

10 април, 2018 @ 18:09 часот