Премиерот Заев: Грижата за стандардот на работниците е еден од нашите приоритети

Борбата за поголеми работнички права е наша заедничка заложба, сплотени, да изградиме просперитетна, граѓанска држава, еднаква за сите, вели премиерот Зоран Заев во честитката до сите граѓани на Република...

1 мај, 2018 @ 10:53 часот

Царовска: Македонија не смее да биде земја со евтина работна сила

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска во честитката по повод Денот на трудот, 1-ви Mај порача дека Македонија веќе не смее и нема да биде земја со евтина работна сила. „Како политичари...

@ 10:48 часот