Јотовски има скок од десет места на последната АТП ранг листа

Македонскиот рекет број еден, Томислав Јотовски забележа напредок од десет позиоции на најновата АТП ранг-листа објавена денеска. Јотовски изминатите две седмици настапуваше на два турнири во Анталија....

27 ноември, 2017 @ 18:07 часот