Јанушев: Фирмата на Вице Заев добила концесија за експлоатација на рудник

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денеска на прес-конференција презентираше, како што рече, нов скандал со којшто Зоран Заев им овозможува богатење на своите фирми. „Веќе е познато дека...

11 мај, 2018 @ 15:37 часот

Јанушев: Во чие име Артан Груби преговара со посредникот Нимиц?

Република Македонија треба да стане членка на Европската Унија и НАТО! ВМРО-ДПМНЕ секогаш се залагало, во моментов се залага и во иднина ќе продолжи со заложбите за членство на Република Македонија...

11 февруари, 2018 @ 15:31 часот

Откриен идентитетот на лицето кое го застрела Мартин Јанушев

Министерството за внатрешни работи го идентификувало убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев и распиша потерница по него. Информацијата денеска ја соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Поднесена...

17 ноември, 2017 @ 12:35 часот