Реал ќе се засили со тројца одлични играчи веќе во јануари

2017 година беше една од најуспешните години на Реал Мадрид во историјата. „Кралскиот клуб“ освои се што можеше да се освои и никој не предвидуваше дека финишот на истата ќе биде лош и за клубот и за фановите. Имено,...

27 декември, 2017 @ 18:16 часот

Груби најави официјализација на албанскиот во јануари

Албанскиот јазик во јануари, следната година ќе се официјализира на државно ниво. Ова го потврди претседателот на комисијата за европски прашања, Артан Груби за ТВ21. „Посакувам тоа да се случи во текот...

11 декември, 2017 @ 12:16 часот