Стевчо Јакимовски заработи кривична за преселените општински бараки

Кривична пријава за „бесправно градење“ против поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски поднесе Управата за финансиска полиција. „Наместо да спречува дивоградби, градоначалникот...

23 август, 2018 @ 17:45 часот

Јакимовски ја помина ноќта во полициска станица, се бара притвор

По вчерашниот претрес на Управата за финансиска полиција во домот на екс градоначалникот Стевче Јакимовски, тој ноќта ја помина во полициска станица. Јакимовски утринава се очекува да биде изведен...

8 август, 2018 @ 9:54 часот

Јакимовски за Богоев: Не сум јас крив што детето игра Кантер страјк на работа со другарите

Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски гостуваше во емисија на ТВ Алфа каде одоговараше на обвиненијата за злоупотреба на службената позиција и оштетување на опшинскиот буџет кои...

17 април, 2018 @ 12:49 часот

Богоев: Додека карпошани се гушеле, Стевчо дишел воздух од швајцарските Алпи

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, на Твитер објави фотографии од апарат за прочистување на воздухот што го користел неговиот претходник, Стевчо Јакимовски. „Додека карпошани дишеле...

11 ноември, 2017 @ 15:00 часот