Двајца загинати во тешка сообраќајка на патот од Визбегово кон Шутка

Две лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа која вчера се случила на патот од Визбегово кон населбата Шуто Оризари. Од полицијата информираат дека С.Ш. (48) управувајќи работна машина за сечење...

29 мај, 2018 @ 11:52 часот

Дамовски, Илиевски и пратеникот Арнаудов излегуваат од притворот во Шутка

Љубен Арнаудов, Богдан Илиевски (Бетмен Велит) и Борис Дамовски ќе излезат од притворот во затворот во Шуто Оризари, потврдија од Апелацискиот суд во Скопје. На шестмина обвинети за настаните во Собранието...

21 февруари, 2018 @ 14:55 часот

ВМРО-ДПМНЕ најави нов протест пред затворот во Шутка

Македонија е заробена држава благодарение на хунтата и единствена држава во демократска Европа каде во 21 век сè уште се апсат луѓе поради изразени политички ставови. Македонија е единствена држава...

18 декември, 2017 @ 10:22 часот