Поповски: Раул добро ќе нѐ подготви за дуелот со Шпанија

Десното крило на македонската репрезентација Мартин Поповски одлично ја искористи шансата на дуелот со Германија, постигна гол и во одбраната одигра на потребното. За денешениот дуел со Шпанија нашиот...

21 јануари, 2018 @ 10:14 часот

Шпанците повеќе се грижат за невработеноста отколку за каталонската независност

Независноста на Каталонија е втора причина за загриженост за Шпанците, покажува најновата владина анкета во Шпанија. Шпанците се назагрижени за невработеноста, а корупцијата е на третото место на...

8 ноември, 2017 @ 9:38 часот

Дали Каталонците сакаат да се вратат во 18. век?

Шпанската влада ја исполни својата закана: најави активирање на членот 155 од Уставот, со кој автономијата на Каталонија може да биде силно ограничена или целосно откажана. Неодамна, ситуацијата ескалираше,...

23 октомври, 2017 @ 20:40 часот