Шилегов се пофали на Фејсбук дека го исчистил ѓубрето после митингот на опозицијата

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов утрово на социјалната мрежа Фејсбук се пофали дека го службите на градот го исчистиле ѓубрето кое било оставено од вчерашниот протест на опозицијата пред...

3 јуни, 2018 @ 11:04 часот

Во сабота акција за чистење во сите општини во Македонија

Акција за чистење и разубавување на животната средина ќе се спроведе в сабота во сите општини во Макеоднија. Во акцијата акцент ќе биде ставен на чистење на дивите депонии, подигнување на комуналниот...

3 мај, 2018 @ 16:05 часот

Велешанец се бори за живот откако се обидел да се отруе со средства за чистење

Дваесет и осум годишен велешанец бил донесен синоќа во 19:15 часот во ЈЗУ Општа Болница – Велес, откако се затрул. Тој испил половина литар „Доместос“ и 50 грама „Арф“, информираат од СВР Велес. Како што...

15 март, 2018 @ 14:07 часот

Зимската служба во Град Скопје до сега фрлила 455 тони сол

По врнежите на снег кои го зафатија скопскиот регион, екипите на Зимската служба на Град Скопје веднаш излегоа на терен и интервенираа на булеварите и на магистралните улици што се во надлежност на...

26 февруари, 2018 @ 13:03 часот