Фатени шестмина крадци кои оперирале во Аеродром и Центар

Кривични пријави и притвор заработија шетмина крадци од Скопје за разбојништво и тешки кражби сторени во Аеродром и Центар. Кражбите ги сториле од 15 јуни до 8 јули оваа година, а оштетиле осум лица од...

11 јули, 2018 @ 10:25 часот

Контрола во локалите во Центар, изречени мандатни казни

За овие локали, како што информира општина Центар, граѓаните се жалеа дека го нарушуваат редот и мирот со гласна музика, бесправно узурпирање на јавниот простор со поставување на тераси и паркирање...

5 мај, 2018 @ 12:15 часот

Делови од Карпош, Ѓорче Петров, Кисела Вода и Центар утре без струја

Утре без електрична енергија ќе останат неколку делови од Скопје, соопшти ЕВН. Во период од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од дел на улицата Мечкин Камен од број 31 до број 45, во општина Ѓорче Петров ќе имаат...

26 април, 2018 @ 9:46 часот

Поради кастрење на гранките во Центар, бесплатен паркинг за возилата во Катната гаража кај „Беко“

Утре (16.02.2018 година, петок) екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ и ЈП „Градски паркинг“ ќе спроведат акција за кастрење гранки на отворени паркинзи на повеќе локации во Центар. Оваа акција на кастрење...

15 февруари, 2018 @ 9:53 часот

Изградбата на Клинички центар е приоритет за Владата, рече Заев

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, во придружба на министерот за здравство д-р Венко Филипче, денеска ја примија во посета делегацијата на Банката за развој на Советот на...

23 јануари, 2018 @ 15:24 часот

Шест месеци условна казна за поранешниот советник Јордан Ристески

Јордан Ристески, поранешен советник на ВМРО-ДПМНЕ, во општина Центар, кој призна вина како обвинет во случајот за „Насилството во општина Центар“ доби шест месеци условна казна. Пресудата веднаш станува...

30 ноември, 2017 @ 14:30 часот