Чајник достигна вредност од 650 илјади евра на аукција во Британија

Колекционер од Велика Британија на аукција продаде чајник за 650 илјади евра. Чајникот со скршена дршка и без капак бил купен на друга аукција во 2016 година, а тогаш на купувачот му било соопштено дека...

23 февруари, 2018 @ 18:04 часот

Нова цена на дизелот – од полноќ поскапува за еден денар

Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поскапе еден денар, додека бензинот Еуросупер БС-98 половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-95 не се...

9 јануари, 2018 @ 12:39 часот