Мицкоски имал средба со Метју Палмер, наследникот на Хојт Ји во Стејт департментот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Вашингтон имал работна средба со заменикот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Метхју Палмер, кој е дојден на местото на Хојт Ји во Стејт...

7 февруари, 2018 @ 10:34 часот
Хојт Ји

Хојт Ји смета дека Скопје и Атина имаат одлична шанса да го решат спорот со името

Атина и Скопје имаат одлични шанси да го решат спорот за името во 2018 година, вели Хојт Брајан Ји, заменик помошник државен секретар на САД, во интервју за грчката новинска агенција АНА-МПА. Тој вели дека...

23 декември, 2017 @ 22:00 часот
Хојт Ји

Хојт Ји ќе биде новиот американски амбасадор во Македонија

Брајан Хојт Ји, ќе биде новиот американски амбасадор во Македонија следната година, на местото на Џес Бејли, јавува „Ал Џезира Балканс“. Ји е актуелен заменик помошник државен секретар за Европа и...

29 ноември, 2017 @ 12:16 часот