Радев за извинувањето на Заев: Тоа на Фејсбук не е извинување

Претседателот на Бугарија, Румен Радев денеска од Варна изјави дека тоа што го напишал македонскиот премиер Зоран Заев на Фејсбук не било извинување како што тврдат бугарските медиуми. „Вие слушнавте...

12 август, 2018 @ 19:46 часот

Тетовчанец заработи кривична поради лажен фејсбук профил

Полицијата поднесе кривична пријава против 30-годишен тетовчанец затоа што креирал лажен профил на „Фејсбук“. Според информациите на МВР, против С.Т. (30) од Тетово е поднесена пријава поради постоење...

25 јуни, 2018 @ 15:19 часот

Шилегов се пофали на Фејсбук дека го исчистил ѓубрето после митингот на опозицијата

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов утрово на социјалната мрежа Фејсбук се пофали дека го службите на градот го исчистиле ѓубрето кое било оставено од вчерашниот протест на опозицијата пред...

3 јуни, 2018 @ 11:04 часот

Милчин на Фејсбук: Грција не преговара, Грција уценува!

Катастрофална грешка е целата политика да се подреди на постигнувањето договор со Грција заради почнувањето преговори со ЕУ и поканата за НАТО. Зошто? Зашто Грција не преговара, Грција уценува. Грција...

22 април, 2018 @ 21:56 часот

Груевски: За Македонија беше среќна околност што ВМРО-ДПМНЕ ја предводеше во економската криза

Интересно е во овие 27 години независност на Македонија, годините на светски и европски раст на економијата најчесто се поклопуваше со владеењето на СДСМ и нивните мандати и обратно, ВМРО-ДПМНЕ ја имаше...

17 април, 2018 @ 11:57 часот

Груевски на Фејсбук: Обвинителот од СЈО се подготвува да се кандидира за Претседател на државата

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на Фејсбук ја коментираше последната истрага на СЈО во која тој и Ахмети се осомничени дека го договориле прекинот на пописот, бидејќи резултатите немало...

27 март, 2018 @ 20:32 часот

Цукерберг одбил да одговара за скандалот со Фејсбук пред британскиот парламент

Марк Цукерберг, основачот на социјалната мрежа Фејсбук го одбил барањето на Комитетот на британскиот Парламент да одговара на прашања во врска со злоупотреба на податоци. Демијан Колис, претседател...

@ 13:49 часот

Георгиевски: Преговорите со Грција влегоа во голема дипломатска замка

Претседателот на ВМРО-НП и екс премиер на Македонија, Љубчо Георгиевски, на својот фејсбук профил пишува дека билатералните разговори со Грција, придонеле за влегување на Македонија во една дипломатска...

24 март, 2018 @ 16:53 часот