Османи-Задоржњук: Односите меѓу Македонија и Украина се исклучително добри

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска во просториите на Секретаријатот за европски прашања оствари средба со Амбасадорката на Украина во нашата земја,...

20 март, 2018 @ 15:53 часот