Почина Чарлс Менсон, најозлогласениот криминалец во светот

Еден од најозлогласените криминалци на светот, Чарлс Менсон, почина денеска во болница во Коркоран во Калифорнија на 83-годишна возраст. Менсон беше осуден на доживотен затвор за морничавиот масакр...

20 ноември, 2017 @ 9:46 часот

Откриен идентитетот на лицето кое го застрела Мартин Јанушев

Министерството за внатрешни работи го идентификувало убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев и распиша потерница по него. Информацијата денеска ја соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. „Поднесена...

17 ноември, 2017 @ 12:35 часот