Ѓоко Поповски денеска ќе ја чуе пресудата за случајот Триста

Поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски денеска ќе ја чуе пресудата за случајот Триста . На Поповски по обвинение на Специјалното јавно обвинителство му се суди за набавка...

22 мај, 2018 @ 8:13 часот

Денеска во Кривичниот суд, рочиште за предметот на СЈО „Триста“

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот на СЈО „Триста“. Во случајот „Триста“ е обвинет  Ѓоко Поповски поранешен помошник-министер во МВР за набавка на 300 возила за потребите...

24 април, 2018 @ 8:45 часот

Случаите „Насилство во Цeнтар“ и „Триста“ повторно во судница

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот на СЈО „Насилство во општина Центар“ во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски...

3 април, 2018 @ 9:18 часот

Одложено судењето за „Триста“, обвинетиот Поповски не дојде на рочиштето

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да се одржи рочиште за предметот на СЈО, „Триста“. Во предметот „Триста“ обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба...

21 ноември, 2017 @ 10:32 часот