Тодоров смета дека бојкотот ја носи ВМРО-ДПМНЕ во погрешен правец

Поранешниот вицепремиер и министер за здравство во владата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров вечерва рече дека треба да се излезе на референдум и го повтори неговиот личен став дека тој ќе гласа на „за“...

21 септември, 2018 @ 20:39 часот

Екс министерот за здравство заработи кривична за „несовесно работење во службата“

Управата за финансиска полиција до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе ривична пријава против поранешниот министер за здравство Никола Тодоров поради сомнение за сторено кривично дело „несовесно...

3 април, 2018 @ 12:58 часот

Одложено судењето за дедото на Тамара кој пукаше во Тодоров

Судењето за Ључо Стојановски, дедото на Тамара, кој во јуни минатата година пукаше во поранешниот министер за здравство Никола Тодоров се одложи. Апелација ја прифати жалба на обвинителството, откако...

22 јануари, 2018 @ 10:35 часот