Заев-Танги: Франција гледа кон почеток на преговори на Македонија за членство во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, претпладнево се сретна со Лилијана Танги, пратеничка во Француското Собрание, заменик претседателка на Парламентарната група за пријателство...

23 март, 2018 @ 13:41 часот

Иванов ја прими Лилјана Танги, француска пратеничка со македонско потекло

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, денеска ја прими г-ѓа Лилјана Танги, пратеничка во Националното собрание на Француската Република. На средбата се разговараше билатералните...

22 март, 2018 @ 18:49 часот

Османи-Танги: Француската поддршка влева силен поттик за реформите

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со пратеничката од француското собрание која воедно е и потпретседател на комисијата за европски прашања,...

@ 17:23 часот