Вардар ги дозна имињата на судиите за полуфиналето против Монпелје

Европската ракометна федерација ги соопшти имињата на судиските двојки кои ќе ја делат правдата на Ф4 турнирот на Лигата на шампионите кај мажите. На актуелниот европски шампион Вардар, кој ќе игра...

8 мај, 2018 @ 12:12 часот

Јовановски: Судиите треба да направат разлика меѓу патриотизам и тероризам

Пратеникот Крсто Јовановски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашниот протест пред Основниот суд Скопје го повика претседателот Ѓорге Иванов да ги амнестира притворените. „Денес се најави почетокот...

28 ноември, 2017 @ 17:57 часот