АМСМ: Сообраќајот на државните патишта по претежно суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Од 15-ти ноември стапи на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската...

25 ноември, 2017 @ 9:48 часот