Крвав 8 март во Прилеп: Двајца сопружници пронајдени мртви

Од МВР информираат дека вчера во 12.15 часот во полициската станица Прилеп, од итната медицинска помош било пријавено дека во стан на ул. „Димо Наредникот“ во Прилеп била пронајдена почината И.Н.(76) со...

9 март, 2018 @ 10:22 часот

Пакистански млад брачен пар убиен бидејќи се венчале без дозвола од роднините

Младиот брачен пар од Пакистан: Абдул Хадија (24) и Хасина Биби се венчале на почетокот на ноември по што биле убиени од страна на нивните роднини бидејќи стапиле во брак без одобрување од постарите роднини,...

27 ноември, 2017 @ 21:35 часот