Скопјани се степале поради несогласување во сообраќајот

Тепачка меѓу М.К. (47) и Б.М (46), двајцата од Скопје, се случила во Аеродром поради несогласување во сообраќајот. Тепачката се случила на крстосницата од булеварот „3. Македонска Бригата“ со ул. „12. Македонска...

27 мај, 2018 @ 11:58 часот

На патот од Крклино до Битола во следните месец дена ќе се вози по една лента

Поради градежни работи на регионалниот пат од село Крклино до Битола сообраќајот на овој патен правец во наредните 30 дена ќе се одвива по една коловозна лента. На самото место ќе биде поставена соодветна...

10 април, 2018 @ 11:47 часот

Поради одрони на патот Маркова нога-Ресен сообраќајот се пренасочува

Поради одрони на регионалниот пат село Макази, Маркова нога – Ресен, сообраќајот се пренасочува по споредни патишта, соопштија од Автомото сојузот на Македонија. Сообраќајот на останатите државните...

31 март, 2018 @ 10:55 часот

Еден загинат на патот Штип-Велес, сообраќајот во прекин

Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа на регионалниот пат Штип-Велес, што се случила околу 14 часот. Портпаролот на СВР Штип, Гордана Панајотова вели дека несреќата се случила помеѓу автобус...

30 март, 2018 @ 17:07 часот

Внимавајте: голем одрон го блокираше патот Кочани-Македонска Каменица

Голем одрон на карпи го блокираше регионалниот пат Кочани-Македонска Каменица во близина на селото Истибање. За среќа при одроднот не поминувале возила и нема повредени. Сообраќајот моментално е во...

11 февруари, 2018 @ 13:27 часот

Отворен ден во Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје

Во рамки на отворениот ден во организација на Град Скопје, група граѓани ја искористија можноста да го посетат Центарот за управување и контрола на сообраќајот и од блиску да се запознаат со функцијата...

@ 12:13 часот

ФОТО: Застој на сообраќајот кај Стража, забрана за тешки товарни возила

Поради интензивните врнежи од снег, сообраќајот кај првојот Стража во текот на целиот ден се одвиваше со потешкотии. На социјалните мрежи граѓаните кои се затекнале на лице место споделуваат фотографии...

10 февруари, 2018 @ 21:06 часот

Во прекин сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар и патот Штип-Неготино

Сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар, на излез од село Камењане-Тетово, од 18.30 часот е во прекин поради случена сообраќајна незгода помеѓу две патнички моторни возила, соопшти Авто-мото сојузот...

3 јануари, 2018 @ 19:33 часот