Четири лица повредени во сообраќајка на патот Прилеп-Крушево

Четири лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа која попладнево се случи на регионалниот пат Прилеп-Крушево, соопштија од МВР. Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале автомобили...

21 септември, 2018 @ 20:19 часот

Двајца загинати во тешка сообраќајка на патот од Визбегово кон Шутка

Две лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа која вчера се случила на патот од Визбегово кон населбата Шуто Оризари. Од полицијата информираат дека С.Ш. (48) управувајќи работна машина за сечење...

29 мај, 2018 @ 11:52 часот

Четворица повредени во сообраќајка на автопатот Скопје-Велес

Вчера во 11,50 часот на автопат Скопје – Велес, после патарина Петровец се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Југо“ со скопски регистарски ознаки управувано од Љ.К.(62) од Скопје...

13 мај, 2018 @ 12:18 часот

Четири лица загинаа во тешка сообраќајка на патот Ресен – Охрид

Четири лица загинале во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случила на патот Ресен-Охрид кај селото Крушје. Во незгодата учествувале три возила од кои две со битолски и едно со охридски регистарски...

6 мај, 2018 @ 20:39 часот

Двајца малолетници повредени во сообраќајка меѓу „хјундаи“ и трактор

Од МВР соопштија дека вчера во 20,00 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Хјундаи“ со струшки регистарски ознаки управувано...

23 април, 2018 @ 11:28 часот

МВР објави детали за вчерашната сообраќајка во која загина мотоциклист на патот Битола-Ресен

Од МВР информираат дека вчера околу 17,45 часот на магистралниот пат Битола – Ресен, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Митцибуши Пајеро“ со битолски регистарски ознаки...

@ 11:23 часот

Познат идентитетот на возачот кој го прегази малолетното дете во Ѓорче Петров

Од МВР информираат дека вчера околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ј. (46) од Скопје удрило во 10-годишно момче. По...

16 април, 2018 @ 11:24 часот

41-годишен мотоциклист загина во сообраќајка во Аеродром

41-годишниот скопјанец Д.П. утринава загина во сообраќајна несреќа во Аеродром. Тешката сообраќајна несреќа се случила утринава на крстосницата со булеварите „АВНОЈ“ и „Србија“, а во истата учествувале...

13 април, 2018 @ 10:05 часот