Заев: Нека биде 27 април сликата за Македонија која се бори за својата слобода

Премиерот Зоран Заев денеска на годишнината од собраниските настани на 27 април истакна дека сѐ уште не може да поверува дека некои од насилниците лани на 27 април биле спремни и за ликвидација. „Тоа...

27 април, 2018 @ 17:48 часот

Тројца обвинети за собраниските инциденти од 27 април излегуваат од притвор

Поранешниот шеф на собраниското обезбедување, Горан Ѓошевски и екс началникот на МВР, Оливер Поповски, обвинети за крвавиот четврток во Собранието излегуваат од притвор со гаранција, објави Телевизија...

20 април, 2018 @ 14:00 часот

Приведени дваесетина учесници во собраниските инциденти од 27 април

По налог на јавен обвинител, рано утрово се приведени над 20 учесници поврзани со инцидентите во македонското Собрание од 27-ми април. Приведен е Митко Чавков, поранешниот директор на Бирото за јавна...

28 ноември, 2017 @ 9:42 часот