Скопјанка тешко повредена во сообраќајка кај кичевско Подвис

Шеесет и шест годишната скопјанка Л.Т. е тешко повредена во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 17:45 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на село Подвис. Од МВР информираат дека...

26 февруари, 2018 @ 11:05 часот

Скопјанка била физички и психички малтретирана од сопругот

Од МВР информират дека вчера во 10.35 часот во полициската станица Аеродром, С.T.(43) од Скопје пријавила дека во неколку наврати претходниот и овој месец била физички малтретирана од страна на сопругот...

13 декември, 2017 @ 10:31 часот

Заработила 1.500 евра ветувајќи лажни вработувања во пошта

Жена од Скопје на пет лица од Штип им ветувала дека ќе ги вработи во пошта, а за тоа побарала и зела од нив 92.900 денари. СВР-Штип поднесе кривична пријава против О.С.(40) од Скопје поради постоење основи на...

30 ноември, 2017 @ 14:39 часот