Абортирало 13-годишно девојче од домот „25 Мај“, кое повеќепати било силувано

Тринаесетгодишна ромска девојка вчера морало да абортира бидејќи забременила по сексуалното малтретирање на кое била изложена како штитеничка на државната институција за згрижување деца „25 Мај“...

15 февруари, 2018 @ 16:29 часот

Малолетничка силувана на градскиот стадион во Виница

Од МВР информираат дека во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во истиот ден, во претпладневните часови во Виница на градскиот стадион У.Ќ.(18) од Виница извршил кривично дело „силување“ над...

15 декември, 2017 @ 11:44 часот