СДСМ: Иронија е ВМРО-ДПМНЕ да бара владеење на правото

ВМРО-ДПМНЕ може да ги врати и ќе ги врати единствено милијардите евра што ги украде од граѓаните за време на 11 годишниот грабеж што го правеше врз државата, правдата и неселективното владеење на правото...

28 јули, 2018 @ 16:20 часот

Арсовски: Првиот братучед на велешкиот градоначалник е уште еден сомнителен иноватор

Списокот на функционери и нивни блиски луѓе кои земале грант од Фондот за иновации секојдневно се зголемува. Денес во медиумите можевме да забележиме уште едно име кое земало грант од Фондот за иновации,...

@ 16:15 часот

СДСМ: Македонскиот јазик и идентитет се обезбедени еднаш засекогаш

Со постигнатиот конечен Договор за деценискиот спор со Грција македонскиот јазик и македонскиот идентитет се обезбедени еднаш засекогаш, соопштија од владејачката партија. „Македонскиот јазик станува...

14 јули, 2018 @ 13:06 часот

СДСМ смета дека со Договорот Македонија се издигнала над политиките на изолација и поделби

Македонија се издигна над политките на изолација и поделби, идентитетот е загарантиран, македонската иднина обезбедена. Ваква порака испрати владејачката СДСМ, по потпишувањето на Договорот со Грција. „Преку...

17 јуни, 2018 @ 19:56 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ

СДСМ продолжува со политичкиот прогон во Македонија, a судот стана партиска експозитура на Заев и СДСМ. Клиентелистичкото судство на Заев му служи за реализација на политички монтирани случаи против...

24 мај, 2018 @ 10:40 часот

Левица: Осуда за недостоинственото однесување на Заев и полтронскиот однос на СДСМ за името

Политичката партија Левица го осудува недостоинственото однесување на актуелниот премиер Зоран Заев и полтронскиот однос на владејачката коалиција предводена од СДСМ со прифаќање на името „Република...

20 мај, 2018 @ 10:10 часот

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните по кој знае кој пат се уверија дека на зборот на СДСМ и Заев не може да му се верува

СДСМ ја потценува интелигенцијата и помнењето на граѓаните и со манипулации бега од предизборните ветувања. Неспособниот Сугарески сега се обидува да ги порекне ветувањата запишани во предизборната...

7 мај, 2018 @ 10:34 часот

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека долгот е на историско високо ниво, СДСМ категорична дека се намалил

Јавниот долг првпат ја премина границата од 5 милијарди евра. СДСМ за само 3 месеци успеа да ја задолжи државата над 300 милиони евра или секој ден по 3 милиони евра, обвини Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. Задолжувањето,...

2 мај, 2018 @ 17:13 часот

СДСМ: Се градат водоводи, канализации и пречистителни станици во вредност од 17 милиони евра

Владата и Министерството за транспорт и врски влегуваат во реализација на значајни инвестиции во комуналната инфраструктура низ целата држава, со цел здрава животна средина и здрава и чиста вода за...

22 април, 2018 @ 12:28 часот