Премиерот Заев на средба со ученици-иноватори: Ја заслужуваат нашата поддршка

Премиерот Зоран Заев, заедно со директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) Јован Деспотовски, се сретнаа со ученици иноватори и нивните ментори и професори, кои како тим „MAKBot Pioneers“...

20 април, 2018 @ 13:38 часот

Британски прaтеник бара одземање на Мундијалот на Русија

Британскиот пратеник од Партијата на Лабуристите Стивен Кинок денеска побара денеска од Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) да и ја одземе на Русија организацијата на Светското фудбалско првенство,...

16 март, 2018 @ 17:30 часот