Хрватскиот селектор Далиќ: Ако станеме светски прваци, никој нема да работи до септември!

Ако Хрватска ја освои светската титула, во земјата нема да се работи до септември, изјави селекторот Златко Далиќ на пресконференцијата пред полуфиналето на Мундијалот 2018 против Англија. Средбата...

11 јули, 2018 @ 10:51 часот