Денеска во Кривичниот суд рочиште за предметот „Титаник“

Денеска во  Кривичниот суд Скопје, со главна расправа ќе продолжи рочиштето за предметот „Титаник“ на СЈО во кој обвиненти се поранешниот премиер Никола Груевски и поранешните функционери Мартин...

31 мај, 2018 @ 8:12 часот

Рочиштето за „Таргет-Тврдина“ одложено за 19 јуни, ќе се чека екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Судското рочиште за случајот „Таргет-Тврдина“ во кој се обвинети поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, поранешниот шеф на кабинетот...

15 мај, 2018 @ 12:08 часот

Во Кривичниот суд ново судско рочиште за случајот „Таргет – Тврдина“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот на СЈО „Таргет – Тврдина“ , каде обвинети се поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК...

@ 8:12 часот

Се бара конфискација на имот за четворица обвинети во “Титаник”

Конечно почна главната расправа за вториот по важност предмет на Специјалното јавно обвинителство, наречен „Титаник“. СЈО го даде својот воведен збор при што беше прочитано обвинението против вкупно...

9 мај, 2018 @ 17:42 часот

На годишнината од собраниските настани продолжува рочиштето за нападот врз пратеникот Села

Видео снимки и фотографии од случувањата на 27 април, ќе се гледаат во Кривичниот суд в петок, точно една година по случувањата во Собранието, за кога е закажано следното рочиште за обидот за убиство...

26 април, 2018 @ 9:52 часот

Урко – поранешниот телохранител на Груевски, не се појави на рочиштето за „Тенк“

Дејан Митревски – Урко, поранешниот телохранител на тогашниот премиер Груевски, денеска не се појави во предвиденото време да сведочи пред судот за предметот „Тенк“ кој го води Специјалното јавно...

23 април, 2018 @ 13:19 часот

Мијалков и Бошкоски на рочиште за предметот „Тортура“

Денеска во кривичниот суд денеска треба да почне судското рочиште за предметот на СЈО „Тортура“. На претходното рочиште поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, не се појави бидејќи Апелациониот...

23 март, 2018 @ 10:14 часот