Путин, Ердоган и Рохани ќе разговараат за долгорочно решение во Сирија

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи ќе се сретне со својот турски и ирански колега Реџеп Тајип Ердоган и Хасан Рохани. Средбата е посветена на „долгорочно решение“ на судирот во Сирија. Средбата...

22 ноември, 2017 @ 10:47 часот