Ѓоре Јовановски ќе ги води „романтичарите“ до крајот на сезонава

Прославеното име на македонскиот фудбал и поранешен селектор, Ѓоре Јовановски е именуван за нов тренер на Работнички. По оставката на Горан Станковски, искусниот Јовановски ќе ги води „романтичарите“...

3 април, 2018 @ 14:05 часот

Глигоров пред дуелот со „романтичарите“: Сега ние да бидеме подобри од Работнички

На Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје денеска со почеток во 13 часот Вардар го игра заостанатиот натпревар во рамките од 12 коло против Работнички. Градското дерби го најави искусниот фудбалер...

13 декември, 2017 @ 12:15 часот

Стратегот на романтичарите оптимист пред дуелот со Вардар

Првиот дел од македонската фудбалски шампионат ќе заврши со дерби натпреварот меѓу Вардар и Работнички. Натпреварот ќе се одигра во среда на Националната арена „Филип втори“, со почеток во 13 часот. Пред...

11 декември, 2017 @ 22:16 часот