Почина рок музичарот и гитарист Симеон Иванов-Канго

По подолго боледување, денеска на 66 години почина рок музичарот и гитарист Симеон Иванов-Канго. Информацијата ја соопшти неговото семејство на социјалните мрежи. „На денешен ден 26 март 2018 година, почина...

26 март, 2018 @ 12:27 часот