Четврто место за РК Вардар на турнирот во Германија

Ракометарите на Вардар го освоија четвртото место на турнирот во Германија, откако попладнево во последниот меч против Лајпциг загуби со 27:26. Најефикасен кај „црвено-црните“ беше Тимур Дибиров со...

12 август, 2018 @ 16:34 часот

РК Вардар со засилени мерки за безбедност пред реваншот со Кил

Македонскиот и европски ракометен првак Вардар в недела ќе биде домаќин на германски Кил во реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ остварија победа (29:28) на првиот меч,...

26 април, 2018 @ 14:39 часот