ВМРО-ДПМНЕ: Наместо реформи, СДС донесе деструкција

СДС седум месеци работи спротивно на интересите на граѓаните на Република Македонија. СДС ветуваше реформи, а донесе деструкција. Реформите кои ги најавуваше СДС испукаа како балон. Инситуциите наместо...

24 декември, 2017 @ 17:04 часот
Димитров-Тилерсон

Димитров-Тилерсон: Македонија е на добар пат кон реформите

Македонскиот шеф на дипломатијата Никола Димитров, вчера беше примен во Стејт департментот од страна на Рекс Тилерсон, Државен секретар на Соединетите Американски Држави. Министерот Димитров на интерес...

30 ноември, 2017 @ 10:18 часот

Османи: Невладиниот сектор има клучна улога во Планот 3-6-9

Во просториите на Секретаријатот за европски прашања денес се одржа трибина со невладините организации, на која заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, го презентираше...

27 ноември, 2017 @ 12:19 часот

ОБСЕ: Ќе продолжиме да работиме со институтиците за клучните реформи

ОБСЕ, нејзините институции, а особено Мисијата на ОБСЕ во Скопје ќе продолжат да работат во партнерство со националните институции за поддршка на договорените реформи во клучните области, вели генералниот...

18 ноември, 2017 @ 12:13 часот