Скопјанец прободен со нож во групна тепачка во угостителски објект

Синоќа околу 04,10 часот Н.Ѓ., пријавил дека во угостителски објект на улица „50-та Дивизија“ во Скопје настанала тепачка помеѓу две групи од гостите при што некои од учесниците имале ножеви. Лицето Д.А.(34)...

13 мај, 2018 @ 12:21 часот

Во автобус на ЈСП, 17-годишник прободен со нож во ногата

Вчера околу 14,30 часот во полицијата било пријавено дека во Скопје на ул. „Цветан Димов“, во близина на паркот во населбата Чаир, во автобус бр. 57, дошло до нарушување на јавниот ред и мир на горниот спрат...

26 декември, 2017 @ 10:39 часот

Лекар од Клиниката за токсикологија прободен со нож

Лекар од Клиниката за токсикологоја синоќа бил прободен со нож пред неговиот дом во скопската населба Чаир. Лекарот добил две убодни рани, една во стомакот и една во пределот на половината, ноќва веднаш...

10 ноември, 2017 @ 8:23 часот